Kursprogram Vt-2018

Alla ordinarie kurser startar v9. Lördag/Söndagskurserna börjar två veckor tidigare p.g.a. tävlingar de har kursstart v7.      
 
Uppvisningen kommer att vara den 2 Juni . Genrep den 1 Juni.
Meddela i god tid om ni inte kan medverka på uppvisingen till er lärare.

Om ni anmäler er till flera kurser inom familjen får ni 20% rabatt på kurs 2, 3, 4

Ni kommer inte att få någon bekräftelse på att ni har kommit med i kursen.
Hör ni inget från oss, är ni välkomna.  
Är ni osäkra får ni givetvis maila oss och fråga.

Fakturan på kursavgiften kommer att mailas ut innan kursstart.
Titta era mail och på vår hemsidan ofta så ni inte missar någon info.
All info kommer att finnas på vår hemsida, inga lappar kommer att delas ut ang kompisvecka, föräldrarvecka och biljettförsäljning m.m

Glöm inte att ta med Vattenflaska till danspassen.
Tänk också på att ha skor på er.

        I Grupper som är åldersstyrda är regeln att man ska fylla den angivna åldern innan uppvisningen.
Undantag är om läraren gör en förflyttning eller ett godkännande.

 

Dag Kod Tid Kurs Danssal Lärare   Ålder Pris
Mån M3 17:00 18:15 Klassisk/Modern - Art Star Junior Stora Violeta Går ej att anmäla sig till utan Violetas tillåtelse.    1000
Mån M2 18:15 19:00 Barndans           Stora Violeta              5+ 700
Mån M1 19:00 20:15 Modern/Klassisk  Kursen är full Stora Violeta             10+ 1000
Mån M10  17:15 18:15 Dancehall - Bad Gals    Lilla
Isabelle
Avancerad, går ej att anmäla sig utan tillåtelse
 
800
Mån M9  18:15 19:15 Dancehall Kursen är full Lilla Isabelle Fortsättning  12+ 800
Mån M11 19:15 20:15 Dancehall Kursen är full Lilla Isabelle Träningspass 12 ggr. Ej med på uppvisningen. Vuxen 1000
Mån M12 20:15 21:15 Belly/Oriental Dance NYHET!! Lilla Isabelle Träningspass 12 ggr. Ej med på uppvisningen. Vuxen 1000
Tis Ti7  17:00 18:00 Balett   Stora Annie Fortsättning.                                                                                                 Går ej att anmäla sig till utan tillåtelse.                        8+ 800
Tis Ti1 18:00 18:45 Balett Stora
Annie
 
7+ 750
Tis Ti3 18:45 19:45 Jazz  Kursen är full Stora Annie Fortsättning  
Ungdom
800
Tis Ti2 19:45 20:45 Jazz  - Voice Stora Annie Forsättning                                                                                                   Går ej att anmäla sig till utan tillåtelse.   Ungdom 800
TIs Ti8 16:45 17:45 HipHop -     Kursen är full                                                                                           Kursen hålls mestadels på Engelska                                                            Lilla Pablo God Dansvana  9+ 800
TIs Ti9 17:45 18:45 HipHop - Flowmoo Junior           Lilla Pablo Går ej att anmäla sig till utan Pablos tillåtelse. 
11+
800
Tis Ti11 18:45 19:45 HipHop - Flowmoo Lilla Pablo Går ej att anmäla sig till utan Pablos tillåtelse.    800
TIs Ti10 19:45 20:45 HipHop -          Kursen är full                                                                                       Kursen hålls mestadels på Engelska                                                            Lilla Pablo God Dansvana  12+ 800
Ons On2 17:00 18:00 HipHop / MTV  Kursen är full Stora
Violeta
 
10+
800
Ons On3 18:00 19:00 HipHop         Kursen är full Stora Violeta            Fortsättning - Prata med Violeta  12+ 800
Ons On4 19:00 20:45 Modern - Art Stars                                                   Stora
Violeta           
                                                                                                                Går ej att anmäla sig till utan Violetas tillåtelse.  
 
1200
Ons On5 16:15 17:15 FeminineVibe  Lilla Mathilda Fortsättning krävs tilltåtelse av Mathilda. Mycket god dansvana 16+ 800
Ons On6 17:15 18:15 Burlesque/Highheels  Kursen är full Lilla
Mathilda
14+
800
Ons On8 18:15 19:15 Feminine Vibe  Kursen är full Lilla Mathilda 10+ 800
Ons On9 19:15 20:15 Feminine   Vibe  Kursen är full Lilla Mathilda   14+ 800
Tors To1 (Fr3) 16:00 17:00 Breakdance Fortsättning Stora Fredrik  
10+
800
Tors To2 (To1) 17:00 18:00 Street/HipHop              Stora
Fredrik
 
6+ 800
Tors To3 (Fr2) 18:00 19:00 Breakdance Stora Fredrik   7+ 800
Tors To4 (To2) 19:00 20:00 Street/HipHop  Kursen är full Stora Fredrik  
10+
800
Tors To5 (To3 + Fr5)  20:00 21:00 Street/HipHop  Stora Fredrik   12+ 800
Tors To6 16:00 17:00 Disco Coachning Superstar 136 bpm Lilla Fanni Krävs att man går en kurs i Disco 12+ 1000
Tors To7 17:00 18:00 Disco Coaching Rek/Raisingstar 128 bpm Lilla Fanni Kids/Children/Junior                                                                            Krävs att man går en kurs i Disco 9-15 1000
Tors To8 18:00 19:00 Disco Kursen är full Lilla Fanni Mycket god discovana -                                                Licensierade Tävlingsdansare  
16+
800
Tors To9 19:00 20:00 Disco NYHET! Lilla Fanni Mycket god discovana -                                                Licensierade Tävlingsdansare 10+ 800
Tors To10 20:00 21:00 Disco Coaching Raising 128 bpm Lilla Fanni Youth/Adult  Krävs att man går en kurs i Disco 16+ 1000
Lör L1 (L11) 10:00 10:45 Disco Kidz Mini Kursen är full Stora Amanda   5+ 700
Lör L2 10:45 11:30 Disco Kidz Kursen är full  Stora Amanda   8+ 700
Lör L3 11:30 12:30 Disco Fortsättning Kursen är full                                Stora Amanda   12+ 800
Lör L4 (L6) 13:00 14:00 Disco Nybörjare   Kursen är full                     Stora Amanda   10+ 800
Lör L5 (L7) 14:00 15:00 Disco Nybörjare    Kursen är full                          Stora Amanda   14+ 800
Lör L6 15:00 16:00 Disco Mellan/Avancerad                                            Stora Amanda     800
Lör L7 16:00 17:00 Disco Mellan  Kursen är full                               Stora Amanda     800
Sön S13 11:50 12:50 Showdance   Kursen är full                       Stora Matilda    9+ 700
Sön S14 13:00 13:45 Barndans     Kursen är full Lilla Matilda    3+ 650
Sön S18 14:45 15:30 Barndans Kursen är full Lilla  Emma   3+ 650
Sön S19 10:45 11:45 Modern NYHET! Kursen är full          Stora        Hanna             8+           700
Sön S17 11:50 12:50 Modern Kursen är full          Lilla Hanna   12+ 700
Sön S15 13.00 14:00 Modern Kursen är full  Stora Hanna   9+ 700
Sön S6  14:00  14:45 Showdance   Kursen är full                     Stora Hanna   7+           700
Sön S16 13:45 14:45 Locking/Popping  Kursen är full                Lilla Linus                   10+ 800
Sön S7 14:45 15:45 Showdance/HipHop  Kursen är full                                                                Stora Linus                   10+ 800
Sön S12 16:00 17:00 HipHop  Kursen är full Lilla Linus                  
12+
800
Sön S1 16:00 16:45 Klassisk/Modern NYHET!                   Stora Violeta            Nybörjare  5+ 700
Sön S2 (S1) 16:45 17:45 Balett Kursen är full Stora Violeta Nybörjare  8+
800
Sön S3 (S3+S4)  17:45 19:00 Klassisk Balett                                     Stora Violeta           Fortsättning/Avancerad                                                                                Går ej att anmäla sig till utan Violetas tillåtelse.   12+ 1000
Sön S4 (S2) 19:00 20:00 Tåspets Stora Violeta Går ej att anmäla sig till utan Violetas tillåtelse.    700
Sön S5 20:00 20:45 Stretchning Stora Violeta     700
Sön S21 17:00 18:00 Fri Tävlingsträning HipHop Lilla   Ej med på uppvisningen    
Sön S22 18:00 19:00 Fri Tävlingsträning Disco Lilla    Ej med på uppvisningen  
 
Sön S23 19:00 20:00 Fri Tävlingsträning Slow Lilla   Ej med på uppvisningen